Controlor de Calitate

Vrei sa lucrezi cu oameni care au apetit pentru mai mult?

Alatura-te unei companii globale de panificatie, condusa de oameni ambitiosi si dornici sa ofere ce-i mai bun in tot ceea ce fac.
Cu business-ul in minte si oamenii aproape de inima, lucram intotdeauna impreuna pentru a ne defini calea. Vrem sa fii parte din calatoria si din frumoasa noastra familie globala.

Avem o oportunitate interesanta pentru un Controlor de Calitate de a se alatura echipei noastre, Lantmännen Unibake Romania, din orasul Pantelimon, judetul Ilfov.

Ceea ce vei face:
Din acest rol, vei contribui la implementarea sistemului de management al calitatii, prin verificarea respectarii procedurilor de lucru si de sistem in procesul de productie.

Responsabilitatile principale:

  • Verifici calitatea materiilor prime si a produsului finit, prin inspectie vizuala si teste specifice;
  • Identifici abaterile de la specificatiile de calitate ale fiecarui produs și / sau materie prima si le raportezi superiorului direct;
  • Participi la identificarea, implementarea si actualizarea proceselor aferente sistemului de management al calitatii;
  • Participi la instruirea personalului din productie;
  • Participi la evaluarea si solutionarea reclamatiilor primite de la clienti;
  • Participi la elaborarea si implementarea actiunilor corective si preventive;
  • Participi la efectuarea auditurilor interne, de certificare si de secunda parte la furnizori.

Ingredientele de care ai nevoie pentru a reusi:

  • Minim diploma de bacalaureat
  • Cursuri de specialitate in domeniul calitatii constituie avantaj
  • Experienta anterioara intr-o pozitie similara de minim 1 an
  • Disponibilitatea de a lucra in schimburi, inclusiv tura de noapte

“Super puterile” tale:

  • Esti o persoana bine organizata si atenta la detalii
  • Iti place sa lucrezi in echipa
  • Vorbesti engleza cel putin la nivel mediu

Ce iti oferim:

Oportunitatea de a lucra intr-o companie pentru care oamenii sunt cel mai important ingredient. Lantmännen Unibake face parte dintr-un grup international ce activeaza de-a lungul intregului lant valoric al cerealelor – de la bobul de grau, pana la paine. Incurajam colaborarea, diversitatea, mobilitatea functionala si teritoriala.

Loc de munca: Sos. Cernica, nr. 119B- 119C, Pantelimon, Ilfov

Suna interesant?
Procesul de recrutare este in desfasurare, asadar, nu ezita sa aplici.

Pentru orice intrebare legata de pozitie sau procesul de recrutare, esti binevenit sa o contactezi pe Rodica Blaga.

Toate candidaturile vor fi tratate in deplina confidentialitate.

Pentru mai multe detalii, va invitam sa ne vizitati site-ul www.lantmannenunibake.ro